Kerry Gleeson

Zrób to od razu

Program Osobistej Efektywności PEP®

W książce „Zrób to od razu – Program Osobistej Efektywności PEP” Kerry Gleeson zauważył, że biurowa codzienność ma zaskakująco wiele wspólnego z typowym procesem produkcyjnym.

To też swoista „taśma” – setki przychodzących maili, stosy dokumentów do podpisania, telefony do wykonania. Efektywność naszej biurowej „produkcji” w dużej mierze zależy od tego, jak szybko zrozumiemy, że na końcowy efekt składa się ciągłe doskonalenie każdego - nawet najmniejszego - etapu tego procesu.

Konkretnie?

Ilu z nas zagląda do tego samego maila co najmniej cztery razy? Raz w chwili otrzymania, drugi – gdy dopadną nas wyrzuty sumienia, że sprawa jeszcze nie jest załatwiona, trzeci – gdy postanowimy ją załatwić, ale coś nam przeszkodzi i wreszcie czwarty – gdy robimy okresowe porządki w skrzynce?

Co by było, gdyby udało nam się udoskonalić codzienne procesy? Sprowadzić je do zaledwie jednej czynności? Moglibyśmy „załatwić” znacznie więcej maili albo... szybciej pójść do domu.

Prawda, że gra jest warta świeczki? W końcu, jak powiedział cytowany w książce Kerry’ego Allen E.N. Gray: „Tajemnica każdego człowieka sukcesu polega na tym, że wypracował nawyk robienia rzeczy, których przegrani nie lubią robić.”

Lektura “Zrób to od razu – Program Osobistej Efektywności PEP” to pozycja obowiązkowa dla każdego ceniącego swój czas managera i pracownika biurowego, który dążąc do poprawienia własnej skuteczności, jest gotowy zmienić szkodliwe nawyki.
W książce znajdą Państwo zarówno proste zasady i techniki, jak i praktyczne porady, które pomogą w wyeliminowaniu zbędnych czynności a Państwu pozwolą zaoszczędzić aż do 2 godzin dziennie.
To, co z odzyskanym czasem postanowią Państwo zrobić – pozostawiam już osobistemu wyborowi.

Zachęcam do lektury i do kontaktu z Konsultantami PEPworldwide w Polsce.

Beata Uytenbogaardt
Beata Uytenbogaardt
Country Manager
PEPworldwide - Poland