parallax background

Co wspólnego ma manualna skrzynia biegów z powrotem z urlopu?

1 sierpnia 2019

Abyśmy płynnie weszli w rytm pracy po urlopie, i tym samym efektywnie wykorzystali nasze odzyskane siły, warto zadbać o kilka spraw w odpowiedniej kolejności:

 1. Wrzuć jedynkę:
  zacznij od opowieści jak było na urlopie – popytaj co słychać u ludzi. Nie spiesz się, organizm musi się przestawić na tryb: PRACA.
 2. Możesz wrzucić drugi bieg:
  zapytaj, co ważnego wydarzyło się w biznesie podczas Twojej nieobecności. Dużo efektywniej i przyjemniej jest usłyszeć o istotnych wydarzeniach od kolegów i koleżanek niż czytając maile.
 3. Trzeci bieg:
  dopiero teraz zajrzyj do kalendarza (masz wszak zaplanowany czas na „rozruch”) i zobacz, co Cię czeka (dobry urlop wywiał wszystko z głowy :)).
 4. Czwórka:
  to Twoja skrzynka pocztowa z bieżącą korespondencją. Maile z czasu urlopu przenieś do folderu „Urlop”. Co istotnego się działo, wiesz już przecież z rozmów. Nie trać czasu na czytanie wszystkiego, czyli jazdę na wstecznym.
 5. Nadszedł czas na wrzucenie piątki:
  zacznij od najważniejszych zadań. Nie wrzucaj szóstego biegu i nie siedź do późnych godzin wieczornych pierwszego dnia, „aż się odkopiesz” z zaległych zadań. Nie pozwól, aby naładowane na urlopie akumulatory rozładowały się już pierwszego dnia. Wszystkim powracającym do pracy życzę płynnej jazdy, a tym, którzy dopiero wyjeżdżają, przyjemnego wypoczynku (być może z automatyczną skrzynią biegów :)).