parallax background

Personal Efficiency Program (PEP)®

PEP to autorski program osobistej efektywności.
Powstał z myślą o tych, którzy chcą lepiej radzić sobie z narastającym szumem informacji,
nadmiarem obowiązków i brakiem czasu.
Dzięki prostym zasadom, korzystając z dostępnych narzędzi i technologii możesz znacząco zaoszczędzić czas,
pieniądze i zwiększyć komfort pracy.
PEP pomaga odzyskać bezcenną równowagę w życiu prywatnym i zawodowym.

Dzięki PEP znajdziesz czas na to, co najważniejsze.

Maciej Trybulec

General Manager Sanofi Pasteur

Nie ulega wątpliwości, że szerokie zastosowanie reguł PEP wpływa na większą efektywność, zapobieganie kryzysom, mniejszy stres realizacji zadań „w ostatniej chwili”.


  • Standardy pracy sugerowane przez PEP są od dawna stosowane przez Sanofi Pasteur. Uczciwie do sprawy podchodząc warto podkreślić, że mocno pracujemy nad tym, aby stosować się do tych rekomendacji, które znamy, ale czasem brak dyscypliny powoduje, że wracamy do starych nawyków. Zawsze kiedy stosuję się do tych rekomendacji mam poczucie zdecydowanie lepszej organizacji mojej pracy. Wprowadziłem też dla całego zespołu zasady współpracy i komunikacji mailowej, proponowane przez PEP, które wszystkim rekomenduję.

PEP to 4 proste zasady

Ustal od razu, co zrobisz z nowym zadaniem

Zrób

(Do it)
Jeśli jest to możliwe, wykonaj zadanie od razu, zakończ i rusz dalej.

Zaplanuj

(Designate it)
Jeśli nie możesz wykonać zadania w tej chwili, od razu zaplanuj kiedy się nim zajmiesz, rezerwując odpowiedni czas w swoim kalendarzu.

Zdeleguj

(Delegate it)
Jeśli wiesz, że nie będziesz realizować zadania osobiście, od razu je zdeleguj. Wyznacz osobę odpowiedzialną za jego realizację i jak najszybciej ją o tym poinformuj.

Zniszcz

(Delete it)
Nie trać czasu na sprawy, które od razu możesz skasować i nie zaprzątać sobie nimi głowy!

Prawdą jest, że niewielu z nas uczyło się w szkole, JAK pracować. Zmiana nawyków nie jest łatwa, ale warto ponieść ten trud, bo efekty mogą przekroczyć wszelkie oczekiwania”.

Kerry Gleeson

Twórca programu efektywności osobistej PEP

Kerry Gleeson jest twórcą programu efektywności osobistej Personal Efficiency Program PEP® oraz założycielem PEP® worldwide.

W ciągu wieloletniej kariery szkolił pracowników dziesiątek firm. Zwiększył ich efektywność dzięki pracy nad planowaniem i organizacją czasu oraz poprawą skuteczności pracy. To właśnie te doświadczenia posłużyły mu do budowy PEP – programu stosowanego na świecie m.in. w EY, Sanofi, Shell, Ikea, Crédit Agricole, Unilever i wielu innych firmach z czołówki „Fortune 500” oraz przez Komisję Europejską w Brukseli.

Kerry Gleeson wciąż doradza firmom i organizacjom na całym świecie, jak efektywniej pracować. Prowadzi wykłady, jest także autorem wielu praktycznych podręczników i książek. Światowym bestsellerem opisującym skuteczne metody wzrostu efektywności jest książka:

ZRÓB TO OD RAZU. Program Osobistej Efektywności. PEP the Personal Efficiency Program.

Jest to obowiązkowa lektura nie tylko dla każdego menedżera, ale każdej osoby, która chce znaleźć czas na to, co najważniejsze.

Olga Kozierowska

Bizneswoman, dziennikarka, trener biznesu, muzyk instrumentalista, założycielka firmy Sukces Pisany Szminką.

„WSKRZESZACZ” CZASU:
Umiemy zabijać czas, z jego wskrzeszaniem jest gorzej.
Mamy jednak wyjście – zorganizować się tak by życie stało się piękniejsze.


  • Jak zorganizować swój czas, by osiągać więcej mniejszym wysiłkiem? Poszukując odpowiedzi, natknęłam się na pojęcie PEP. Na początku myślałam, że PEP to kolejny chwyt marketingowy, ale jak to często w moim życiu bywa, przypadek zadecydował o tym, że nie dość, że zdanie zmieniłam, to stałam się fanem PEP-u. PEP to z angielska Personal Efficiency Program, skupia się on wokół trzech podstawowych zagadnień: jak właściwie zorganizować miejsce pracy – w pracy i w domu, jak planować i jak skutecznie wykształcić na tej podstawie efektywne nawyki. To wystarczy, żeby ujarzmiony czas pracował na naszą korzyść i na naszych warunkach, pozwalając nam zrobić więcej i to mniejszym wysiłkiem. Nietrudno się domyślić, że dla mnie – matki trójki dzieci, posiadającej dwie firmy i próbującej jeszcze uprawiać jakiś sport – ten program stał się wybawieniem.